Polski
kamilk14
2017-06-21 14:04:34
nazwij części mowy i określ ich formę gramatyczne jeśli są odmienne w podanym zdaniu .: Jacek szczerzy zęby, jak jakiś głupi , a ten jego ojciec był , delikatnie mówiąc , przerażony . proszę o pomoc!!
Odpowiedź
aga143027y
2017-06-21 18:39:56

Jacek - rzeczownik: Mianownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski szczerzy - czasownik: czas teraźniejszy, osoba 3, rodzaj -,  tryb orzekający, aspekt niedokonany zęby - rzeczownik: Mianownik, liczba mnoga, rodzaj niemęskoosobowy jak - przysłówek jakiś - zaimek: Mianownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski głupi - przymiotnik: Mianownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski a - spójnik ten - zaimek: Mianownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski jego - zaimek: Dopełniacz, liczba pojedyncza, rodzaj męski ojciec - rzeczownik: Mianownik, l.poj, r.m był - czasownik: czas przeszły, aspekt niedokonany, osoba 3, rodzaj -, liczba poj, tryb orzekający delikatnie - przysłówek mówiąc - imiesłów przysłówkowy współczesny przerażony - przymiotnik: Mianownik, liczba pojedyncza, rodzaj męski Pozdrawiam, życzę pięknego dnia ;) PS: Będę wdzięczna za Naj.

Dodaj swoją odpowiedź