Matematyka
novocaine
2017-06-26 02:36:44
Karol chodził na basen "Tęcza" przez cały tydzień. Każdego dnia kupował bilet jednogodzinny. Na bilety wydał 56 złotych. Iza także chodziła przez tydzień na basen, ale kupiła bilet tygodniowy za 42 złote, który uprawniał ją do pływania na basenie każdego dnia tygodnia przez 1 godzinę. O ile złotych mniej kosztowałby Karola jednogodzinny pobyt na basenie, gdyby kupił bilet tygodniowy, a nie bilety jednogodzinne?
Odpowiedź
malinowataa
2017-06-26 04:37:47

Gdyby Karol kupił bilet tygodniowy bardziej by mu się to opłacało, ponieważ 42 zł : 7 = 6 zł. Czyli 6 zł dziennie. A jeśli kupuje codziennie jeden bilet, to tygodniowo wychodzi mu 56 zł, czyli 56 zł : 7 = 8 zł dziennie. 56 zł - 42 zł = 14 zł.

Dodaj swoją odpowiedź