Historia
toffik444
2017-06-26 07:03:14
Napisz co oznacza rzymska zasada prawna "Należy wysłuchać obu stron". Czy jej stosowanie jest, według ciebie konieczne? Uzasadnij swoją odpowiedź. SZYBKO POTRZBA NA TERAZ!!! DAJĘ NAJ!!!
Odpowiedź
Svart
2017-06-26 13:37:46

Słuszną jest rzymska zasada prawna, która mówi, że "należy wysłuchać obu stron". Zajęcie jakiegokolwiek stanowiska w danej sprawie wymaga zapoznania się z wszystkimi argumentami każdego z zainteresowanych. Nie należy pochopnie oceniać jakiegoś stanowiska przedwcześnie, jeśli nie zapoznaliśmy się z racjami innych osób, ponieważ moglibyśmy wówczas wydać nieprawidłowy osąd.  Dlatego też zawsze należy wysłuchać obu stron, aby opowiedzieć się po tej, która ma rację i jest słuszna oraz by swoje stanowisko zajmować jako te zgodne z prawdą.

Dodaj swoją odpowiedź