Polski
bartosztrzpil12
2017-06-26 13:39:34
potrzebuję znaleźć po jednym środku poetyckim (wyraz dźwiękonaśladowczy, uosobienie, ożywienie, porównanie, epitet, przenośnie) w tym wierszu : Jesienią, jesienią Sady się rumienią: Czerwone jabłuszka Pomiędzy zielenią. Czerwone jabłuszka, Złociste gruszeczki Świecą się, jak gwiazdy, Pomiędzy listeczki. — Pójdę ja się, pójdę Pokłonić jabłoni, Może mi jabłuszko W czapeczkę uroni! — Pójdę ja do gruszy, Nastawię fartuszka, Może w niego spadnie Jaka śliczna gruszka! Jesienią, jesienią Sady się rumienią; Czerwone jabłuszka Pomiędzy zielenią. uwaga może jakiegoś środka nie być
Odpowiedź
Kikulek
2017-06-26 16:42:23

Epitety : czerwone jabłuszka, złociste gruszeczki,śliczna gruszka Porównanie : Złociste gruszeczki świecą się jak gwiazdy Ożywienie : Sady się rumienią Przenośnia : pójdę,ja się pójdę pokłonić jabłoni, może mi jabłuszko w czapeczkę uroni Uosobienie: jabłuszko w czapeczkę uroni Wyraz dźwiękonaśladowczy : brak  Myślę,że będzie dobrze ;) 

Dodaj swoją odpowiedź