Historia
jw1231
2017-06-21 16:00:44
Kiedy rozpoczęła się lI wojna światowa ?jak długo trwała ?jakie zniszczenia wniosła ze sobą woja ? jak wyglądało życie podczas wojny?jakimi cechami o dznaczali się ludzie w czasie wojny? krótka informacja klasa 3 podstwowa
Odpowiedź
zibiqaz
2017-06-21 21:44:49

II wojna światowa rozpoczęła się 1 września roku 1939. Trwała do 8 maja roku 1945 (kapitulacją III Rzeszy) w Europie, zaś na świecie do 2 września roku 1945 (kapitulacja Japonii), czyli 6 lat. Wojna wniosła ze sobą zniszczenia miast, np. Warszawa, która miała zgodnie z rozkazem Hitlera zostać zrównana z ziemią, zniszczono ją bombardowaniami w prawie 90%. Życie podczas wojny było przepełnione strachem ludności miast o każdy dzień. Codziennie ginęli mężczyźni, kobiety i dzieci. Naziści rabowali majątki polskich rodzin i masowo zsyłali ich do obozów zagłady. Ludzie w czasie wojny oznaczali się niebywałą odwagą. Walczyli o wolność nie zważając na konsekwencje. Pomagali sobie wzajemnie, dzielili się żywnością, chronili rodziny żydowskie, kierowali się prawami moralnymi, których Naziści nie posiadali.

Dodaj swoją odpowiedź