Polski
Popos
2017-06-26 20:43:14
Dam naj!! Prosze o cytaty które razem z klasą możemy napisac na prezęcie dla naszej wychowawczyni. Jest polonistka wiec mysle ze jest duze pole do popisu. Prosze też o autora jesli znasz. Jestesmy w klasie 6 jesli ma to pomóc
Odpowiedź
pociastek
2017-06-27 01:36:21

„Zawsze idź przez życie tak jakbyś miał coś nowego do nauczenia się, a tak się stanie.” - Vernon Howard „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” - Stefan Żeromski „Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby być mądrym.” - Heraklit z Efezu „Żyj tak, jakbyś miał umrzeć jutro. Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie.” - Gandhi Mahatma „Uczący się powinien wiedzieć, umieć, chcieć.” - Burrhus Frederic Skinner „Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.” - Michel de Montaigne

Konto usunięte
2017-06-27 01:37:36

Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze. -B. Cage Nauczyciel … to jedna z najbardziej wyjątkowych postaci na całym świecie, bo któż inny mógłby każdego dnia ofiarowywać to, co w nim najlepszego, cudzym dzieciom? -D. Beisser Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą – nauczać. -M. Twain Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania! -B. Conklin Słaby nauczyciel – opowiada. Dobry nauczyciel – wyjaśnia. Bardzo dobry nauczyciel – demonstruje. Genialny nauczyciel – inspiruje.   -William Arthur Ward Gdzie jest otwarty umysł, tam zawsze znajdzie się furtka.   -Charles F. Kettering Prawdziwa nauka bardziej polega na zadawaniu odpowiednich pytań, aniżeli na dawaniu odpowiedzi.  -Josef Albers „Nauka to pokarm dla rozumu.” - Lew Tołstoj „Nauka jest jak niezmierne morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.” - Stefan Żeromski„Choćbyśmy nawet mogli stać się uczonymi uczonością drugich, mądrzy możemy być jedynie własną mądrością.” -Michel de MontaigneCały cel nauki polega na świadomym zdobyciu tego, co młodość otrzymuje darmo. - Iwan Turgieniewmam nadzieję że tyle jest ok;)

Dodaj swoją odpowiedź