Polski
Sonea16
2017-06-26 21:31:04
Na podstawie "Romea i Julii" Jakie ogólne prawdy o życiu i ludziach przedstawia Szekspir? Co możemy wywnioskować na temat miłości na przykładzie uczucia które połączyło Romea i Julii oraz postaw tych młodych ludzi. Po 3 przykłady.Daje naj
Odpowiedź
Lorrelaine
2017-06-27 00:39:12

Romeo i Julia kochali się choć ich rodziny walczyły ze sobą i byli wrogami. Julia była piękną dziewczyną i czasem była niemiła dla matki gdyż nie chciała ożenić się z chłopakiem wybranym przez matkę. Romeo kochał bardzo Julie,mimo że nie powinien. Julia i Romeo byli w sobie zakochani. Romeo zabił kuzyna Julii w walce i wygnano go z miasta. Julia nie chciała się żenić z Parisem, więc poszła do Księdza,a ten dał jej miksturę która sprawia że człowiek m.in. jest zimny i nie oddycha. Romeo widząc Julie że"Umarła" poszedł po miksturę i umarł razem z Julią.Gdy Julia po 42 godzinach się obudziła zobaczyła Romea leżącego koło niej nieruchomo.Napiła się resztki mikstury i umarła razem z Romeem.

Dodaj swoją odpowiedź