Polski
patka1245
2017-06-26 22:12:04
Utworz nazwy,laczac fragment wyrazu z dowolnym rysunkiem. Zapisz te nazwy wedlug wzoru:cybermapa. Wymysl,do czego moglyby sluzyc takie urzadzenia.
Odpowiedź
niemamjogurtu
2017-06-27 00:51:39

cyber i lampa= cybermapa Mapa w internecie- pozwala szybciej znajdować różne rzeczy, to znaczy: drogi, miasta... robo i osa= roboosa  pluskwa- pozwala podglądać i przesyłać różne tajne, albo i nie, informacja. tele i ryba= teleryba  telefon- dzięki któremu możemy porozumiewać się pod wodą.

kolek89
2017-06-27 00:52:54

Witaj :) [ robo ] + pszczoła = robopszczoła Do czego by służyła ? - Służyłaby do produkcji miodu w ulach. Prawdziwe pszczoły zaś byłyby na wolności i zapylałyby kwiaty. Nie męczyłyby się w trudnych warunkach i w zamknięciu przez pszczelarzy. ( bardziej to osa, niż pszczoła, ale dodatkowo napisałam i pszczołę :) ) albo : [ robo ] + osa = robo-osa Do czego by służyła ? - Pomagałaby zwykłym osom i pszczołom w zapylaniu kwiatów. [ tele ] + ryba = teleryba Do czego by służyła ? - Służyłaby do komunikowania się. Dzięki niej ludzie, którzy zabłądzili, bądź spotkało ich coś niedobrego, szybko wezwaliby pomoc. (zwłaszcza w sytuacji, gdy sprzęt na pokładzie również odmówił posłuszeństwa) [ cyber ] + lampa = cyberlampa Do czego by służyła ? - Sama by się zapalała i śpiewałaby, kołysząc ludzi, a zwłaszcza dzieci do snu. Mam nadzieję, że pomogłam.

Dodaj swoją odpowiedź