Polski
dajan220595
2017-06-27 00:21:54
Zastanów się,czy można zastosować przemoc żeby ktoś poparł czyjeś myśli,wykonał rozkazane zadania. Napisz 10-20 zdań
Odpowiedź
AśQ
2017-06-27 01:28:08

Uważam, że nie można zmuszać kogoś do czegoś za pomocą przemocy. Przemoc nie jest niczym dobrym i nie gwarantuje dobrych efektów. Rozmowa i objaśnienie danego tematu jest czymś co może nakłonić kogoś do zmiany zdania. Ludzie, którzy stosują przemoc- tą słowną czy fizyczną- są tak naprawdę słabi. Tylko powierzchownie wydają się być twardzielami, których nic nie złamie a w środku są przerażeni. Czują strach, boją się braku akceptacji i odrzucenia. Nie można stosować przemocy wobec nikogo choć niestety często słyszymy o tragediach w innych krajach np. na tle politycznym czy też w gronie bliskich nam osób, sąsiadów, rówieśników. Stosowanie przemocy jest niemoralne i co najważniejsze karalne. Dobrze iż sprawcy przemocy mogą zostać ukarani. Zdarza się niestety, że ofiary kryją swoich oprawców co czyni ich w pewnym sensie bezkarnymi. Możemy również zauważyć coraz większą liczbę młodych osób stosujących przemoc by uzyskać to czego chcą, jest to bardzo smutne. Ofiarami są najczęściej słabsi psychicznie, ci którzy się w jakiś sposób wyróżniają, odstają od grupy. Stosowanie przemocy  prowadzi do dramatycznych sytuacji np. ofiara pod wpływem częstego i regularnego bólu fizycznego jak i psychicznego może odebrać sobie życie.

Dodaj swoją odpowiedź