Polski
12Kacpero12
2017-06-27 00:49:14
wyobraź sobie że jesteś w wielkim, starym zamczysku w towarzystwie pięknych księżniczek i dzielnych rycerzy. Ułuż zabawne opowiadanie, wykorzystując jak njwięcej wyrazów z ramki czyli księżniczka, róża, wróżka, wzgórze, królewicz, ogórek, wróbel, jarzyny, kucharz, rzeczka, wierzba, dróżka, kurz, źródełko, spór, duch, wieża, przygoda, żółw
Odpowiedź
asia2256
2017-06-27 06:56:46

Kiedyś, nieopodal zamku, utworzył się wielki spór. Księżniczka wraz z królewiczem postanowili wyprowadzić się z pałacyku i zamieszkać na pięknym wzgórzu otoczonym ze wszystkich stron cudownymi czerwonymi różami. Wszyscy mieszkańcy byli przeciwni rozłące z przyszłymi władcami , więc zamknęli ich w wysokiej wieży. Wszędzie był tam kurz, a jedyne do jedzenia były kiszone ogórki. Od wieży prowadziła tylko jedna dróżka. Kiedy para chciała uciec z niej, wpadła do niewidzialnej wcześniej rzeczki, która porwała ich w nieznane dotąd miejsce. Obudził ich pewien kucharz i imieniu Ignacy. Znalazł ich rano, pod wierzbą. Oni szybko podziękowali za ocalenie, a kucharz dał im na drogę duży kosz znakomitych jarzyn. Kiedy tak szli szlakiem wskazanym przez kucharza, spotkali gadającego wróbla , który przedstawił się jako zaczarowana wróżka. Powiedziala im że idą w złym kierunku. Zszokowani wrócili się z myślą że nie uda im się już powrócić do zamku. Po chwili zobaczyli coś w drzewach. Spośród roślin wyskoczył duch. Powiedział im że szuka źródełka w którym jest żółw. Przerażeni, poddali się hopnozie. Kiedy znaleźli żółwia i źródełko, zwierzę oddało swoją skorupę królewiczowi. Niestety okazała się być zbyt mała, więc królewicz postanowił się troszeczkę odchudzić. Codziennie przez godzinę biegali z żółwiem i duchem aż w końcu królewicz zmieścił się w skorupę. Kiedy po kilku kilometrach ujrzeli upragnione wzgórze i czerwone róże, nie obchodził ich już spór, teraz pragnęli tylko odpoczynku. Nie chcieli już powracać do tej niezbyt przyjemnej przygody.

Dodaj swoją odpowiedź