Polski
Princess101
2017-06-27 01:50:44
Napisz obok rysunków pasujące do nich frazeologizmy z czasownikiem kręcić. Ułóż z tymi zwrotami zdania dotyczące kocich bohaterów z różnych utworów. - ........................ (tu chyba ten frazeologizm) - ktoś jest czymś mocno wzruszony ......................................................................................................................... (tutaj to zdanie) - .......................... - okazywać niezadowolenie ......................................................................................................................... - ............................. - bezskutecznie poszukiwać rozwiązania problemu, wracać ciągle do punktu wyjścia ........................................................................................................................... - .............................. - działać przeciwko komuś, na czyjąś niekorzyść .............................................................................................................................. - ................................. - ktoś jest czymś oszołomiony ..............................................................................................................................
Odpowiedź
matilis123
2017-06-27 05:14:59

1-Ja cię kręcę  - ktoś jest czymś mocno wzruszony 2-Kręcić nosem - okazywać niezadowolenie   3-Kręcić się w kółko - bezskutecznie poszukiwać rozwiązania problemu, wracać ciągle do punktu wyjścia 4-Kręcić bat (bicz) - działać przeciwko komuś, na czyjąś niekorzyść  5-Kręci się komuś w głowie - ktoś jest czymś oszołomiony. 1-Ja cię kręcę, co za wspaniały kot w butach 2-Filemon przestań kręcić nosem ,bierz się za łapanie mysz 3- Kot Jinks   ściga dwie myszy i nie może je w żaden sposób złapać ,  wciąż kręci  się w kółko. 4-  Tip-Top, czyli kocia ferajna chcąc się szybko wzbogacić  ukręciła bicz na siebie. 5-  Klakierowi  kręciło się w głowie z nadmiaru wrażeń w obławie na Smerfy  

Dodaj swoją odpowiedź