Muzyka
staff
2017-06-22 01:14:14
Hejka. Moje pytanie dotyczy interwałów a dokładniej ich rozwiązań. Wiem że rozwiązanie kwinty zmniejszonej [ trytonu] zaczyna się od danego stopnia. Chodzi mi o to że jeśli owa kwinta zmniejszona jest na bazie skali durowej jest od 7 stopnia i tam ją zaczynamy budować a następnie rozwiązywać. Moje pytanie jest następujące : Jak to jest z innymi interwałami. Czy w każdym rozwiązaniu interwału zaczynamy od 5 lub 2 stopnia gamy [ 2 jeśli to molowa a 5 jeśli to durowa] czy każde rozwiązanie interwału zaczyna się od innego stopnia. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam i z góry dziękuję. Sorry że tak to poplątałam , ale nie do końca wiedziałam jak zadać to pytanie XD
Odpowiedź
cyyk
2017-06-22 02:20:18

Witaj. Nie słyszałem, żeby budowanie rozwiązania zaczynało się od 2 lub 5 stopnia gamy. Przecież kwintę zmniejszoną budujemy na 7 stopniu gamy, a kwartę zwiększoną budujemy na 4 stopniu gamy. Kwartę zw. rozwiązujemy na zewnątrz, a kwintę zmniejszoną do wewnątrz. Rozwiązania innych interwałów omówiłem w Twoim wcześniej zadanym pytaniu. Pozdrawiam.

Dodaj swoją odpowiedź