julawir
2021-01-14 09:23:04
Napisz opowiadanie o przedstawieniu które miało sie odbyć.Praca ma zajmować co najmniej 16 linijek.Praca nie może zaczynać się tak :pewnego dnia , dawno dawno temu.
NataliaSujak
2021-01-14 10:10:00

Pewnego dnia, pani od języka polskiego na lekcji powiedziała nam, że potrzebuje ucznia, który chętnie zagra rolę Bestii w przedstawieniu pt. 'Piękna i Bestia'. Oczywiście zgodziłem się, bo pani zakomunikowała,że kto zagra rolę dostanie pozytywną uwagę i szóstkę z j. polskiego. Przygotowywania do przedstawiania poszły w ruch. Pani od biblioteki, zajęła się kreacją uczniów, którzy odgrywali rolę oraz kreacją sali, a panie od polskiego scenariuszem którego musieliśmy się nauczyć na pamięć. W końcu przyszedł dzień do odstawienia sztuki przed widownią, zostali zaproszeni nauczyciele, uczniowie i chętni rodzice. Bardzo się tym stresowałem, gdyż nigdy nie występowałem przy tak licznej ilości osób, ale wziąłem głęboki oddech i jakoś sobie poradziłem. Podobno najlepiej grałem w tej sztuce, gdyż mówiłem głośno, powoli i wyraźnie. Używałem też gestykulacji. Na koniec wszyscy bili nam brawo i poszliśmy na poczęstunek.