Biologia
aleksia572
2017-06-22 10:27:44
Wyjasnij dlaczego życie musiało po powstaniu rozwijac sie w wodzie, i to nie tuż pod powierzchnią, przez bardzo długi czas(wskaz czynnik,ktory uniemożliwił "wyjście" z wody na ląd)
Odpowiedź
sSiIlLvVeErR
2017-06-22 17:04:51

Witaj,  Życie musiało rozwijać/ rozwinąć się w wodzie ponieważ w początkowym okresie naszej planety środowisko lądowe nie było miejscem przyjaznym. Atmosfera nie zawierała wtedy w sobie tlenu. W wodzie natomiast było wystarczająco dużo rozpuszczonych minerałów, odpowiednia ilość tlenu i azotu do powstania życia. Koncentracja pierwiastków była większa na dnie oceanu niż na jego powierzchni. Dzięki czemu narodził się LUA będący przodkiem wszystkich organizmów. Czynnikiem, który uniemożliwił wyjście na ląd był brak tlenu. W późniejszym okresie w wyniku procesu fotosyntezy wydzielony tlen przekształcił atmosferę.  Należy także zauważyć, że podczas poszukiwania życia na innych planetach naukowcy skupiają się na tym czy jest tam woda, ponieważ nawet jeśli w atmosferze nie ma tlenu to jest on w wodzie, a tlen jest pierwiastkiem biogennym, a więc podstawowym składnikiem do budowy związków organicznych.

Dodaj swoją odpowiedź