Polski
KamiiK
2017-06-21 16:42:25
Wyjaśni pojęcie,,motto" i ułóż krótką historyjkę której mottem będzie wybrany przez ciebie związek frazeologiczny
Odpowiedź
Konto usunięte
2017-06-21 18:58:14

Motto - to cytat o życiu celowo umieszczony przez autora aby wywołać na odbiorcy skutki zgodne z zamysłem autora. Pewnego dnia wraz z koleżanką Anią wybrałyśmy się do kina. Zakupiłyśmy dwa bilety oraz przekąski i picie. Po podekscytowanej minie Ani wiedziałam, że nie mogła się już doczekać, gdyż mówiła mi, że dawno już chciała dany film obejrzeć. Weszłyśmy więc na salę kinową. Usiadłyśmy na wybranych miejscach i czekaliśmy. Tak jak to na początku - leciały same reklamy. Widziałam że moja przyjaciółka była coraz bardziej zdenerwowana gdy owe reklamy się przedłużały, a na salę wchodziło coraz więcej osób. Nagle na ekranie pojawił się napis "Problemy techniczne, proszę czekać". Spojrzałam na Anię, a ta zrezygnowana oparła się i zaplotła ręce pod klatką piersiową. - Spokojnie, przecież zaraz to naprawią - uspokajałam przyjaciółkę. Lecz nie chciała mnie chyba słuchać. Czekałyśmy tak ponad 20 minut, aż Ania nie wytrzymała. Wstała i krzyknęła na całą salę "No włączcie już ten film!". Wszyscy się na nas spojrzeli, a Anka usiadła zaczerwieniona. Wtem film nieoczekiwanie się włączył... Wszyscy z powrotem odwrócili uwagę od mojej przyjaciółki i zaczęli oglądać film. To się nazywa W GORĄCEJ WODZIE KĄPANY. W gorącej wodzie kąpany - ktoś bardzo niecierpliwy.

Dodaj swoją odpowiedź