Polski
Lyrka
2017-06-22 12:03:24
[SIÓDMA KLASA] W podanym tekście wskaż upodobnienia międzywyrazowe. Nazwij je i określ kierunek upodobnienia. Znany psychiatra został zaproszony przez przyjaciół na przyjęcie. W pewnej chwili jeden z gości podszedł do niego i zapytał: -Chciałbym się od pana dowiedzieć, doktorze, w jaki sposób poznaje się chorobę psychiczną u kogoś zachowującego się normalnie. -Zadaje się łatwe pytanie. Jeśli ktoś nie odpowie, należy natychmiast go odizolować. -Jakie to pytanie? -Kapitan Cook był uczestnikiem trzech wypraw poszukiwawczych dookoła ziemi i umarł w trakcie jednej z nich. Która to była wyprawa? Mężczyzna zaczął się śmiać zażenowany: -Wie pan co, doktorze? Nie mógłby pan zadać mi innego pytania? Muszę się przyznać, że nigdy nie byłem zbyt dobry z historii.
Odpowiedź
klaudyna112
2017-06-22 16:19:42

Upodobnienia międzywyrazowe: pszes pszyjaćuł – ubezdźwięcznienie wsteczne sposup poznaje – ubezdźwięcznienie wsteczne ktoź ńe – udźwięcznienie wsteczne natychm’asd go - udźwięcznienie wsteczne f trakće - ubezdźwięcznienie wsteczne śm’adź zażenowany - udźwięcznienie wsteczne zadadź mi - udźwięcznienie wsteczne pszyznadź że - udźwięcznienie wsteczne zbyd dobry - udźwięcznienie wsteczne s h’istorji - ubezdźwięcznienie wsteczne

Dodaj swoją odpowiedź