Polski
kala95
2017-06-22 12:44:24
[SIÓDMA KLASA] Wskaż prawidłową odpowiedź:a. Malarstwo narodziło się w starożytnej Grecji (malarstwo wazowe)b. Średniowieczni twórcy odwoływali się do antycznych wzorców malarskichc. W XVI wieku tworzono obrazy pełne ekspresjid. W II połowie XIX wieku głównym kierunkiem w sztuce stał się realizm
Odpowiedź
Konto usunięte
2017-06-22 15:02:32

a. Malarstwo narodziło się w starożytnej Grecji (malarstwo wazowe) – nie, już w prehistorii – malunki w jaskiniach   b. Średniowieczni twórcy odwoływali się do antycznych wzorców malarskich – nie, ukazywali świętych i sceny biblijne c. W XVI wieku tworzono obrazy pełne ekspresji – nie, takie obrazy powstały wiek później d. W II połowie XIX wieku głównym kierunkiem w sztuce stał się realizm - TO JEST PRAWIDŁOWA ODPOWIEDŹ.

Dodaj swoją odpowiedź