Polski
arczi7
2017-06-22 12:51:14
1 zadanie: Elementy: świat przestawiony, narrator , fabuła , akcja są charakterystyczne dla .................... . 2 zadanie: Wymień tę cechę epiki którą uważasz za najistotniejszą dla tego rodzaju literackiego ? Uzasadnij swoje zadanie. 3 zadanie: Wyjaśnij różnicę między narratorem pierwszoosobowym a trzecioosobowym. proszę szybko jutro pisze :/ z góry dziękuje ślicznie :D
Odpowiedź
mscicielL
2017-06-22 14:19:36

1) dla epiki (w 2 pytaniu jest odpowiedź :D ) 2) Dla mnie najważniejszą cechą jest obecność narratora, ponieważ posługuje się opowiadaniem i opisem. Prezentuje świat przedstawiony. 3) W narracji pierwszoosobowej narrator należy do świata przedstawionego, opowiada o tym jak on wszystko pojmuje, opowiada o wydarzeniach w których brał udział lub je widział. Natomiast w narracji 3os narrator ni nalezy do swiata przedstawionego, opowiada o tym co się dzieje, lecz nie bierze sam w tym udziału.

wojtek09254
2017-06-22 14:20:51

1. Epiki2. Najbardziej charakterystycznymi elementami epiki są narrator i pisanie prozą. Uważam, że narrator jest najważniejszym jej elementem, ze względu na fakt, iż on opisuję całą fabułę oraz akcje. 3. Pierwszoosobowy jest uczestnikiem wydarzeń a trzecioosobowy patrzy na wydarzenia "z boku", nie jest bezpośrednim uczestnikiem wydarzeń

Dodaj swoją odpowiedź