Matematyka
kaja123456
2021-06-10 22:44:04
Kilka bardzo łatwych przykładów z zamiany jednostek. Daję wszystkie punkty z mojego konta. Zadanie 1 Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów? - jagody 2 zł za 100 g     ........ zł za 1kg - węgiel 370 zł za 1 t      ........ zł za 1kg - polędwica 3,40 zł za 10 dag   .......... zł za 1 kg - kawa 0,55 zł za 10 g   ............ zł za 1 kg - masło 4,20zł za 200g    ....... zł za 1 kg - szynka 7,50zł za 25 dag    ..... zł za 1 kg - cement 400 zł za 1 t  ..... zł za 1 kg - cukier waniliowy  0,85 zł za 10 g   ...... zł za 1kg Zadanie 2 Wyraź podane wielkości za pomocą innych jednostek b) 100 g = .......... f) 1500 kg = ............. Zadanie 3 Uzupełnij: a) 0,08 kg = ... g b) 0,7 kg = ...... dag c) 0,02 t = .... kg d) 0,5 g = .... mg e) 0,06 t = ... kg = ... dag f)0,004 kg = ... g = ... mg g) 0,5 dag = ... g = ... mg h) 0, 0009 t = ... kg = ... g  Zadanie 4 Wpisz odpowiednie liczby: f) 20 mg = .......... g Jeżeli wszystkich zadań nie wiesz jak rozwiązać, to chociaż kilka. Bardzo mi to jest potrzebne
Odpowiedź
matrixxx147
2021-06-11 04:59:37

zadanie 2. 100g = 10 dag 1500kg = 1,5 t

Robert000
2021-06-11 05:00:52

Zadanie 1 Ile kosztuje 1 kg każdego z wymienionych towarów? - jagody 2 zł za 100 g  =    20      zł za 1kg - węgiel 370 zł za 1 t =     0,37     zł za 1kg - polędwica 3,40 zł za 10 dag  = 34 zł za 1 kg - kawa 0,55 zł za 10 g  =   55 zł za 1 kg - masło 4,20zł za 200g  =       21 zł za 1 kg - szynka 7,50zł za 25 dag =  30 zł za 1 kg - cement 400 zł za 1 t = 0,4 zł za 1 kg - cukier waniliowy  0,85 zł za 10 g = 85 zł za 1kg Zadanie 2 Wyraź podane wielkości za pomocą innych jednostek b) 100 g = 0,1 kg f) 1500 kg = 1,5 t Zadanie 3 Uzupełnij: a) 0,08 kg = 80g b) 0,7 kg = 70 dag c) 0,02 t = 20kg d) 0,5 g =5 mg e) 0,06 t = 60kg = 6000 dag f)0,004 kg = 4 g = 40 mg g) 0,5 dag = 5 g = 50 mg h) 0, 0009 t = 0.9 kg = 900 g  Zadanie 4 Wpisz odpowiednie liczby: f) 20 mg = 2g

Dodaj swoją odpowiedź