Polski
kgkotek
2017-06-22 13:39:04
1. jakie czynniki wpływają na naszą tożsamość i dlaczego? co sprawia, że jesteśmy kim jesteśmy? 2. Jeżdżenie na rowerze po mieście ma więcej zalet niż transport publiczny, dlaczego? 3. Czy nauka zrobiła więcej dobrego czy złego dla świata? Podaj złe i dobre prykłady 4. Tanie linie lotnicze staną się najpopularniejszą formą przemieszczania się/podróży. Podaj argumenty za i przeciw. 5. Co sądzisz o eksperymentach na zwierzętach, np. testowanie kosmetyków. do każdego pytania musi być co najmniej 4 zdania/podpunkty 
Odpowiedź
misia022
2017-06-22 19:08:49

Na naszą tożsamość na pewno wpływa środowisko, w którym żyjemy. Człowiek rozwija się poprzez kontakt z rodzicami, rówieśnikami, autorytetami. Środowisko, w którym się urodziliśmy, ma istotny wpływ na naszą tożsamość. Miejsce pochodzenia decyduje o sposobie naszego myślenia. Co sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy? Niewątpliwie my sami, pośrednio ludzie z naszego środowiska i przeżycia doznane za życia. Po pierwsze- patrząc ze strony ekologów- nie zanieczyszczamy środowiska spalinami i innymi zanieczyszczeniami. Ponad to, poprawiamy naszą kondycję fizyczną. Nauka, nie zaprzecalnie, miała ogromny wpływ na cały nasz świat. Nie da się zaprzeczyć, że dzięki niej żyjemy w dość rozwiniętym pod względem technologicznym świecie. Dzięki niej wynaleziono wiele przydatnyc urządzeń, typu środki transportu publicznego, prąd, produkowanie hurtowej ilości różnych rzeczy. Ale skoro są plusy, muszą też być minusy. Wynalezienie bąb atomowych i wgl wszelkiego rodzaju bomb z pewnością nie przyczyniło się pozytywnie dla świata. --- Testowanie kosmetyków na zwierzętach to jeden z tematów, który wywołuje w nas bardzo silne emocje. Moim zdaniem bezsensowne jest testowanie na zwierzętach leków i składników kosmetyków, ponieważ występuje różnica międzygatunkowa. Czytałem gdzieś kiedyś. że w wyniku pewnego eksperymentu zauważono, że pomimo tak dużego podobieństwa organizmów myszy i szczura, występowały inne reakcje na daną substancję. W takim razie jak można podawać ludziom leki przetestowane na, np. królikach? Paranoja po prostu...

Dodaj swoją odpowiedź