Chemia
aga027
2017-06-22 17:58:44
[SIÓDMA KLASA] Nazwy pierwiastków chemicznych powstały m.in. od nazw państw, miast, ciał niebieskich, postaci mitologicznych. Uzupełnij tabele wpisując nazwy pierwiastków chemicznych lub ich pochodzenie. Skorzystaj z różnych źródeł informacji. Tabela składa się z dwóch kolumn: Pochodzenie nazwy i Nazwa pierwiastka chemicznego. Pod pochodzeniem nazwy są: tytani, bogowie z mitologii greckiej; łacińskie magnesium; nazwiska Marii Skłodowiskiej-Curie i Piotra Curie. Pod nazwami pierwiastka są jod i kaliforn.
Odpowiedź
gabriela813
2017-06-22 20:38:33

tytani, bogowie z mitologii greckiej – TYTAN (Ti); łacińskie magnesium – MAGNEZ (Mg) ; nazwiska Marii Skłodowiskiej-Curie i Piotra Curie – KIUR (Cm). Fioletowy w języku greckim - jod i Kalifornia - kaliforn.

Dodaj swoją odpowiedź