Chemia
biolo15374
2017-06-22 19:20:44
[SIÓDMA KLASA] Przeprowadź doświadczenie właściwości substancji. Do doświadczenia użyj cukru oraz gwoździa z żelaza. Uzupełnij brakujące wyrazy lub wyrażenia. Zaobserwowano, że cukier i gwóźdź mają ……. stan skupienia. ………jest substancją białą o słodkim smaku. Cukier ma postać……….. Gwoździe, wykazują właściwości ………, co widać przykładając do nich magnes. ………… rozpuszcza się w wodzie, a ………nie rozpuszcza się w wodzie.
Odpowiedź
maciekb
2017-06-23 01:31:35

Zaobserwowano, że cukier i gwóźdź mają STAŁY stan skupienia. CUKIER jest substancją białą o słodkim smaku. Cukier ma postać DROBNYCH KRYSZTAŁKÓW. Gwoździe, wykazują właściwości MAGNETYCZNE, co widać przykładając do nich magnes. CUKIER rozpuszcza się w wodzie, a GWÓŹDŹ nie rozpuszcza się w wodzie.

Dodaj swoją odpowiedź