Chemia
dvd16
2017-06-22 19:54:54
[SIÓDMA KLASA] Podaj nazwy pojęć, których dotyczą definicje oznaczone literami a-d. a) umowny międzynarodowy zapis pierwiastka chemicznego; b) substancja prosta, której nie można rozłożyć na substancje prostsze; c) zapis związku chemicznego za pomocą symboli chemicznych pierwiastków; d) substancja złożona z co najmniej dwóch różnych pierwiastków chemicznych, trwale ze sobą połączonych.
Odpowiedź
zadaniamaniak
2017-06-23 02:29:11

Umowny międzynarodowy zapis pierwiastka chemicznego –SYMBOL CHEMICZNY, Substancja prosta, której nie można rozłożyć na substancje prostsze – PIERWIASTEK CHEMICZNY. Zapis związku chemicznego za pomocą symboli chemicznych pierwiastków – WZÓR SUMARYCZNY. Substancja złożona z co najmniej dwóch różnych pierwiastków chemicznych, trwale ze sobą połączonych – ZWIĄZEK CHEMICZNY.

Dodaj swoją odpowiedź