Chemia
Victrola
2017-06-22 20:22:14
[SIÓDMA KLASA] Uzupełnij obserwacje dotyczące opisanych doświadczeń chemicznych. Określ rodzaj zachodzących przemian. a) Łyżkę do spalań z niewielka ilością parafiny umieszczono na chwilę w płomieniu palnika. Obserwacje: W wyniku ogrzewania parafina ……………. Zachodzi ………………………… b) Kawałek wstążki magnezowej złapano szczypcami i umieszczono w płomieniu palnika. Obserwacja: Wstążka magnezowa w płomieniu palnika………….. Zachodzi……………………………….
Odpowiedź
monisia1997
2017-06-23 02:12:54

Łyżkę do spalań z niewielka ilością parafiny umieszczono na chwilę w płomieniu palnika. Obserwacje: W wyniku ogrzewania parafina stopiła się (zmieniła stan skupienia).Zachodzi zjawisko fizyczna. Kawałek wstążki magnezowej złapano szczypcami i umieszczono w płomieniu palnika. Obserwacja: Wstążka magnezowa w płomieniu palnika spala się jaskrawym (jarzącym) się płomieniem. Zachodzi reakcja chemiczna.

Dodaj swoją odpowiedź