Polski
koffanie24
2017-06-21 18:18:05
odmienne przez przypadki w liczbie p. i m. wyrażenie PĄTĘŻNA NAWAŁNICA . plis pomocy nie rozumiem tego
Odpowiedź
ziXen
2017-06-22 01:04:44

Mianownik -  potężna nawałnica      Dopełniacz -     potężnej nawałnicy      Celownik -      potężnej nawałnicy      Biernik -  potężną nawałnicę      Narzędnik -  potężną nawałnicą      Miejscownik -  potężnej nawałnicy      Wołacz - potężna nawałnico Mianownik -     potężne nawałnice      Dopełniacz -     potężnych nawałnic      Celownik -  potężnym nawałnicom      Biernik-  potężne nawałnice      Narzędnik -     potężnymi nawałnicami      Miejscownik -  potężnych nawałnicach      Wołacz - potężne nawałnice

Kaw24
2017-06-22 01:05:59

M .potężna nawałnica, potężne nawałnice D. potężnej nawałnicy, potężnych nawałnic C. potężnej nawałnicy, potężnym nawałnicom B. potężną nawałnicę, potężne nawałnice N. potężną nawałnicą, potężnymi nawałnicami Msc. potężnej nawałnicy, potężnych nawałnicach W. potężna nawałnico, potężne nawałnice

Dodaj swoją odpowiedź