Biologia
goś
2017-06-21 19:05:55
Scharakteryzuj doświadczenie i obserwacje jako źródło wiedzy biologicznej. Z góry dziękuje❤️
Odpowiedź
SAMSUNG90
2017-06-21 19:40:20

Doświadczenie jest metodą przeprowadzania badać, w której celowo zmieniamy jeden z czynników, który wpływa na dany proces lub organizm. Doświadczenia są najczęściej prowadzone w labolatoriach w sztucznie wytworzonych warunkach, co umożliwia kontrolowanie ich przebiegu oraz wielokrotne powtórzenie przy zachowaniu takich samych warunków. Obserwacja jest celowym sposobem prowadzenia badań umożliwiającym zdobycie szczegółowych informacji o organizmach, procesach, zjawiskach. Osoba prowadząca obserwacje pozostaje bierna, czyli w żaden sposób nie wpływa na obserwowany obiekt. Powtórzenie przebiegu obserwacji jest czasem niemożliwe w dokładnie tych samych warunkach, w których przebiegała pierwsza obserwacja.

Dodaj swoją odpowiedź