Matematyka
Marleyowa
2017-06-23 12:05:14
[SIÓDMA KLASA] Czy te dwie wielkości są proporcjonalne? a) ilość kupionego masła i jego waga, b) ilość upieczonego ciasta i potrzebna mąka, c) ilość wykonanej pracy i liczba pracowników, d) czas spędzony przy budowie domu i liczba pracowników, e) pokonana droga i czas rowerzysty jadącego ze stałą prędkością
Odpowiedź
667445440
2017-06-23 14:23:12

a) ilość kupionego masła i jego waga – tak, bo waga wzrasta w sposób proporcjonalny wraz ze wzrostem ilości masła b) ilość upieczonego ciasta i potrzebna mąka - tak c) ilość wykonanej pracy i liczba pracowników – tak, zakładając, że każdy pracownik wykonuje tyle samo pracy w danym czasie d) czas spędzony przy budowie domu i liczba pracowników – nie, jeśli będzie więcej pracowników to szybciej skończą pracę na budowie e) pokonana droga i czas rowerzysty jadącego ze stałą prędkością – tak

Dodaj swoją odpowiedź