Polski
lolalolalola
2017-06-23 18:27:54
Bajki Krasickiego – bohaterowie, morał.
Odpowiedź
Kleuś
2017-06-23 20:28:15

 'Ptaszki w klatce ' Życie na wolności chociaż w złych warunkach jest lepsze niż w niewoli,największą wartością, o którą trzeba walczyć jest wolność. 'Mądry i głupi ' Człowiek mądry liczy się ze słowami, mówi mało, ale sensownie. Słucha rozmówcy. Głupiec - plecie byle co i byle jak, zadowolony z własnej głupoty, którą uważa za mądrość. 'Dewotka' Należy pielęgnować w sobie wiarę prawdziwą, szczerą,przynoszącą radość i pożytek również innym ludziom.   'Jagnie i wilcy' Morał mówiący o tym, że w świecie dominuje prawo silniejszego, rację ma ten, kto ma siłę. W życiu należy kierować się skromnością i pokorą, natomiast stronić od pychy. 'Czapla, ryby i rak' Nie wolno być naiwnym i łatwowiernym, bo drogo można za to zapłacić.  'Koniec bajek' Zdarcie „sukien” z bajki oznacza odkrycie prawdy o człowieku, a tego najbardziej obawiają się ludzie. "Syn i Ojciec" Jezeli jestesmy mlodzi teskimy za dorosloscia, a kiedy jestesmy starsi za mlodoscia. W mlodosci narzekamy nad nauka a w starosci nad brakiem wolnegoo czasu."Mala rybka i szczupak" Moral jest doslowny "dobrze to czasem byc malym""Pan i Pies"Zawsze zwalamy wine n kogos mniejszego, zawsze nam zle."Drzewo"jezeli nam jest dobrze, nie zwracamy uwagi na nieszczescie innych."Wóz z sianem"czasem kiedy chcemy zrobic cos zeby sobie ulatwic sprawe, zadajemy jeszcze wiecej truduNie podałeś tytułów jakich bajek ;p

Dodaj swoją odpowiedź