Polski
krzychu3321
2017-06-23 21:18:44
Jak zrobić wykres zdania?
Odpowiedź
paula1993
2017-06-23 21:33:51

Określ części zdania: Podmiot- kto? co? Orzeczenie- co robi? co się z nim dzieje? w jakim jest stanie? Dopełnienie- (wszystkie przypadki oprócz mianownika). Przydawka- jaki? jaka? jakie? czyj? który? ile? czego? z czego? Okolicznik: Miejsca: dokąd? gdzie? skąd? jaką drogą? którędy? Przyczyny: z jakiej przyczyny? dlaczego? Czasu: odkąd? kiedy? jak długo? o której godzinie? do kiedy? Celu: po co? w jakim celu? Sposobu: w jaki sposób? jak? Przyzwolenia: mimo co? mimo czego? Warunku: pod jakim warunkiem? (kiedy?) Jesli to będzie gotowe, zacznij rysować wykres, czyli:                   Podmiot---------->Orzeczenie                        /                              |                               /                               |                                /                                |                    Przydawki                      Dopełnienia     Okoliczniki Oczywiście przydawki, dopełnienia i okoliczniki piszesz osobno. W zależności od zdania, możesz mieć wszystko albo czegoś w zdaniu nie będzie, więc się nie przejmuj.Mam nadzieję, że pomogłam.  :D

Dodaj swoją odpowiedź