Polski
lana96
2017-06-23 23:08:04
A). Dopisz jak najwięcej przymiotnikow które mogą pasować do podanych poniżej par rzeczowników np. SAMOCHÓD WOJOWNIK - szybki, nowoczesny, dwudziestowieczny,stary TABLICA,MAPA.......................... GRUSZKA,KREDKA.................. LUSTRO, MORZE....................... POMIDOR ,OGÓREK.................. B). dopisz jak najwięcej rzeczowników, które mogą być określone następującymi parami cech (nie zwracaj uwagi na formę osobową przymiotników) np. ZIELONY,STRASZNY- obcy, obraz, ubranie, twarz, budynek PIĘKNY, STARY.................... CICHY, ZAKURZONY............ SZYBKI, GŁOŚNY ........ ................. AMBITNY, DROGI.....................
Odpowiedź
zolly
2017-06-24 02:23:03

SAMOCHÓD WOJOWNIK - szybki, nowoczesny, dwudziestowieczny,stary TABLICA,MAPA -informacyjna, szkolna, geograficzna, historyczna GRUSZKA,KREDKA- żółta, okrągła  LUSTRO, MORZE- błękitne, gładkie, błyszczące  POMIDOR ,OGÓREK- smaczne, wartościowe B). ZIELONY,STRASZNY- obcy, obraz, ubranie, twarz, budynek PIĘKNY, STARY-dom, dwór, zamek, obraz, samochód CICHY, ZAKURZONY- zakątek, sprzęt SZYBKI, GŁOŚNY -samochód, pojazd, wóz AMBITNY, DROGI- cel, dar

japkowy
2017-06-24 02:24:18

A). TABLICA, MAPA - stara, wisząca, informacyjna; GRUSZKA, KREDKA - zielona, mała; LUSTRO, MORZE - błękitne, połyskujące; POMIDOR, OGÓREK - jędrny, soczysty, dorodny. === B).  PIĘKNY, STARY - pan, chłopiec, pamiątka;  CICHY, ZAKURZONY - akordeon, przyrząd; SZYBKI, GŁOŚNY - pojazd, jastrząb; AMBITNY, DROGI - uczeń, kierunek;

Dodaj swoją odpowiedź