Matematyka
bartekp94
2017-06-23 23:55:54
prosze o pomoc zadania do poprawki... 1.mama kupiła chleb za 1,70 , 4 bułki po 0,60zł i 0,2 i 0.2 kg szynki po 25 zł za 1 kg . ile zapłaciła za zakupy?i ile reszty otrzymała ? daje naj...
Odpowiedź
Pawel3k1
2017-06-24 00:47:00

1,70+4*0,6+0,2*25=1,70+2,40+5,00=9,10 Mama za zakupy zapłaciła 9,10. Jeśli płaciła banknotem 10 złotowym to otrzymała 0,90 zł reszty. 10,00zł-9,10zł=0,90 zł

Dodaj swoją odpowiedź