Geografia
Patrykos1905
2017-06-24 01:45:14
scharakteryzuj uwzględniając wygląd i miejsce zamieszkania negroidalna odmianę ( grupę) ludzką. Proszę dam 15 punktów.
Odpowiedź
NewFacexD
2017-06-24 01:50:19

Negroidalna rasa człowieka dzieli się na dwie grupy - odmianę afrykańską oraz odmianę australijską i charakteryzuje się czarnym zabarwieniem skóry, szerokim układem ramion i nozdrzy, ciemnymi oraz kręconym włosami, ciemnymi oczami czy brakiem intensywnego owłosienia, pozwalające na przetrwanie w gorących klimatach.  Z odmianą afrykańską spotkamy się w południowej i środkowo-zachodniej części Afryki, która zahacza o państwa takie jak Namibia, Angola, Zambia, Botswana, Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Uganda, Malawi, Kongo i Demokratyczna Republika Konga, Gabon, Kamerun, Nigeria, Ghana, Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej czy północne krańce RPA, zaś z odmianą australijską spotykamy się w północnej i środkowej części Australii oraz Oceanii (Papua-Nowa Gwinea). 

Dodaj swoją odpowiedź