Polski
anusiaa188
2017-06-24 05:23:54
Prosze o rozwiązanie zagadnien... 1. Wizerunek szatana nakreslony w powieści Mistrz i Małgorzata. 2. Kreacja Poncjusza Piłata w powieści Mistrz i Małgorzata. 3. Miłość Mistrza i Małgorzaty. Nie kopiować z neta!!
Odpowiedź
bakugan
2017-06-24 05:43:21

1. Szatan , który pod postacią Wolanda zjawia się w Moskwie,  gdzie wprowadza zamieszanie, pomagając w walce ze złem, chociaż  (paradoksalnie) sam jest jego uosobieniem. Występuje najpierw jako naukowiec a później jako artysta czarnej magii. Widzimy go jako obcokrajowca, eleganta , człowieka inteligentnego i  opanowanego. Jest on wyposażony w niezwykłe zdolności i umiejętności gdyż może zamieniać ludzi w zwierzęta (jak podczas przedstawienia czarnej magii), może przenosić się w przestrzeni a także sprawić, że przemieszczają się również ludzie. Woland w    komunistyczną rzeczywistość  pozbawioną wyższych wartości, zakłamaną, gdzie panuje oszustwo,  pozory wprowadza porządek, prawdę, demaskując oszustów i kłamców, których  karze.  Diabeł, w myśl motta powieści, „czyni dobro”. Ratuje Mistrza i oddaje go  Małgorzacie, która zgodziła się pełnić obowiązki gospodyni na balu u szatana w zamian za ocalenia ukochanego. 2. Piłat , który wydał wyrok na Jeszuę (Jezusa) widzi go jako niewinnego filozofa. Piłat nie miał jednak dość woli, by przeciwstawić się kapłanom i tłumowi, by udowodnić niewinność skazańca. Wydany wyrok ciąży mu później dlatego będzie czekał przez wieki , by uwolnić się od tej strasznej winy. Wydał wyrok śmierci, gdyż nie chciał utracić swojej pozycji, bał się gniewu tłumu a przede wszystkim niełaski cesarza. 3. Mistrz jest pisarzem zakochanym w Małgorzacie, która odwzajemnia jego uczucia. Są idealną parą , doskonale się rozumieją, nawzajem dopełniają. On odczuwa bezgraniczne uwielbienie Małgorzaty. Przy niej  czuje się  dobrze, bezpiecznie i  może bez przeszkód poświęcić się pracy nad książką, której pierwszą zachwyconą czytelniczką jest jego ukochana. Małgorzata była żoną naukowca, człowieka młodego, przystojnego, bardzo zakochanego w żonie, a do tego bogatego, który spełniał wszystkie jej zachcianki. Dla ukochanego porzuca wygodne życie i zamieszkuje z nim w obskurnej suterenie . Kobieta gotowa jest w imię swojej miłości poświęcić nawet samą siebie, stając się  wiedźmą.  Zaprzedaje się diabłu, zmienia się ze spokojnej kobiety w demoniczną, mściwą , walczącą o swoje szczęście  czarownicą.

Dodaj swoją odpowiedź