Chemia
kamiś
2017-06-24 07:13:14
niech mi ktos to wytulmaczy i uzupelni
Odpowiedź
pop95
2017-06-24 11:27:41

1-C ( związek chemiczny składa się z co najmniej dwóch pierwiastków chemicznych ) 2-B( to, czy dany pierwiastek jest metalem, bądź nie metalem sprawdzamy w układzie okresowym pierwiastków) 3-A 4-C ( liczba umieszczona przed jednostką dotyczy jednostki umieszczonej w liczniku ułamka, w tym przypadku gramów. Oznacza to,ze 8 g jakiejś substancji znajduje sie w 1 cm ^3) 5-D( zjawisko fizyczne to taka przemiana, podczas której substancja nie zmienia swoich właściwości chemicznych tylko fizyczne, np. stan skupienia) 6-B ( mieszanina niejednorodna to taka, której składniki możemy rozróżnić gołym okiem, piasek nie rozpuszcza sie w wodzie, tylko opada na dno naczynia) 7-B ( reakcja wymiany, to taka reakcja, gdzie z dwóch substratów powstaja dwa produkty ) 8-C

Dodaj swoją odpowiedź