Muzyka
castiel
2017-06-24 18:02:24
Który kompozytor wywarł znaczny wpływ na Twoją edukację muzyczną - uzasadnij podając jego dzieła, które uważasz za znaczące - wypowiedź nie mniej niż 250 słów
Odpowiedź
loczek629
2017-06-24 18:49:29

Bardzo ciężko byłoby mi podać kompozytora, który wywarł największy wpływ na moją edukację muzyczną, ale wydaje mi się, że Jan Sebastian Bach jest najbliższy temu. Był pierwszym kompozytorem, którego utwory grałem na keyboardzie i właściwie dzięki niemu gra na instrumentach mnie tak bardzo zainteresowała. Jak napisałem we wstępie, utwory Bacha grałem na samym początku nauki. Pierwszym, jaki grałem było "Jesus bleibet meine Freude". Myślę, że jest to jeden z najbardziej znanych utworów. Nie jest zbyt skomplikowany, a zatem łatwy do nauki. Dodatkowo, bardzo dobrze brzmi i można zabłysnąć umiejętnościami gry wśród znajomych. Ta kantata była niewątpliwie czymś, co mnie popchnęło do dalszego rozwoju. Na drugim miejscu nie napiszę o pojedynczym utworze, ale o zbiorze utworów. Jest to seria sześciu koncertów brandenburskich, które Bach skomponował dla margrabiego Brandenburgii. Nie ukrywam, są dla mnie ważne, gdyż po prostu lubię ich słuchać. Kojarzą mi się z elegancją i barokiem, zwłaszcza z przepięknym "Te Deum" Charpentiera. Koncerty wywołują pozytywne emocje i budzą wspomnienia. Trzecim, a zarazem ostatnim utworem, który uznaję za znaczący jest "Toccata i fuga d-moll". Wydaje mi się, że najbardziej znane dzieło Jana Sebastiana Bacha. Wiele osób z pewnością je słyszało, choć może nie wiedzą, kto jest jego autorem. Utwór nie należy do najłatwiejszych i wymagaja wielu ćwiczeń. Dla mnie osobiście jest taką barierą, po pokonaniu której będę wiedział, że umiem grać. Naturalnie, słucham go często i sobie wyobrażam jak gram. Ale to tylko marzenie, które może uda mi się zrealizować w przyszłości. Podsumowując, wydaje mi się, że Jan Sebastian Bach wywarł ogromny wpływ na moją edukację. W swojej wypowiedzi opisałem jego dzieła, których gra jest dla mnie zarówno przyjemnością, jak i marzeniem.

Dodaj swoją odpowiedź