Fizyka
iguSiaa
2017-06-24 18:43:24
Efekt fotoelektryczny: przebieg doświadczenia?
Odpowiedź
zawadzki192
2017-06-24 21:39:17

To jest proces ,który polega na "emisji elektronów" z powierzchni przedmiotu. Chodzi to oto ,że "elektrony muszą być wybite" przez światło odpowiedniej częstotliwości oczywiście też przedmiot musi być odpowiedni gdyż w grę wchodzi "praca wyjścia" tu chodzi o przedmiot przeważnie jest to płytka metalowa. Ogólnie w doświadczeniu chodzi o przeniesienie ładunku elektrycznego do drugiego końca komórki i to sprawia że urządzenie działa. Przykład to np: Drzwi ruchome na czujnik. Ten czujnik to komórka fotoelektryczna i drzwi się otwierają i zamykają dzięki efekcie fotoelektrycznym. Myślę ,że pomogłem jeśli czegoś nie wiesz bądź nie rozumiesz to pisz do mnie na priv

Dodaj swoją odpowiedź