Matematyka
Norbi035
2017-06-25 03:43:14
kwietniu za 1 kilogram herbaty domowej płacą 24 zł w lipcu ta sama herbata podrożała o złoty pięćdziesiąt za jedną drugą kilograma Jaka część ceny kwietniowej jest ceną z lipca Wynik podaj w postaci ułamka dziesiętnego i zwykłego
Odpowiedź
szczygielek28
2017-06-25 06:21:35

W kwietniu: 1kg herbaty=24zl W lipcu: Podrożała 1,5zl za 0,5kg 1,5zl*2=3zl 24zl+3zl=27zl 27/24=9/8=1,125

freefrag
2017-06-25 06:22:50

24 zł – cena 1 kg herbaty domowej w kwietniu W lipcu cena herbaty wzrosła o 1,50 za 1/2 kg Więc za 1 kg herbata zdrożała o: 1,50 * 2 = 3 zł  24 zł + 3 zł = 27 zł  – cena 1 kg herbaty domowej w lipcu. 27/24 = 9/8 = 1 i 1/8 = 1,125 Odp. Cena 1 kg herbaty domowej z lipca stanowi 9/8 (1,125) ceny kwietniowej.

Dodaj swoją odpowiedź