Przyroda
znowuzadane
2017-06-25 09:52:14
6 bardzo krótkich zadań z przyrody. Nie róbcie 2B.
Odpowiedź
Neleczek2629
2017-06-25 10:42:14

1. śliwa, jabłoń, grusza 2. a) porzeczka czerwona, malina właściwa, aronia czarna 3. Zwierzęta pomagają nam zjadając szkodniki, np. biedronki zjadają mszyce, a ropuchy stonkę ziemniaczaną. 4. na górze (od lewej): płatek korony, działki kielicha na dole (od lewej): słupek, pręcik 5.działki kielicha - chronią kwiat przed uszkodzeniami, płatki korony - wabią owady, chronią słupek, pręciki - zawierają pyłek, czyli męskie komórki rozrodcze,  słupek - znajduje się w nim zalążnia, w której powstaje żeńska komórka rozrodcza 6. Płatki korony wabią pszczoły, które zapylają kwiat - przenoszą pyłek na znamię słupka, następnie dzięki łagiewce pyłkowej męskie komórki rozrodcze wnikają do zalążni w dolnej części słupka, gdzie tworzy się zygota, z której powstaje dojrzały owoc.

Dodaj swoją odpowiedź