Matematyka
puchaaatek
2017-06-25 19:19:24
Zadanie 31 i 32 z matematyki. Proszę o nie udzielanie odpowiedzi typu jaka książka? itp. W zadaniu 32 jest jeszcze pytanie b które brzmi tak: co kosztuje więcej: czy dwa i pół kilograma marchwi, czy trzy czwarte kilograma papryki czerwonej?
Odpowiedź
monika032
2017-06-25 21:12:16

31. Ania : 2zł pomidory, 3*1,95=5,85zł ziemniaki, 2,10:2=1,05zl ogórki Razem: 8,9zl reszta: 20-8,9=11,1 Ewa: 1,95*2=3,9zl ziemniaki, 3,95zl mandarynki, 3,70zł papryka Razem: 11,55zl reszta:20-11,55=8,45 11,1-8,45=2,65zl Odp. O 2.65zl więcej reszty zostało Ani 32. a) 1,90*3=5,7 5,7+2,10=7,80zl Odp. Nie starczy b) 2,5kg marchwi kosztuje: 2*1,90+0,95=4,75 3/4kg papryki czerwonej kosztuje: 6,50:4= 1,625 1,625*3= 4,875 -w przybliżeniu- 4zl88gr Odp. Więcej kosztuje 3/4kg papryki

Aurelia777
2017-06-25 21:13:31

Rozwiązanie w załączniku.

Dodaj swoją odpowiedź